top of page

Melis Yüksel Koçak

 

İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde başlayan müzik eğitimine 2003 yılında kazandığı Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümün'de devam etti. Burada Keman üzerine uzmanlaşan Yüksel, armoni, kontrapuan, ileri solfej ve piyano eğitimleri aldı.

 

Eğitimi devam ederken bir yandan profesyonel sahne hayatına da atılarak İ.Ü Devlet Konservatuarı Oda Orkestrası'nda yer aldı, birçok solo ve oda müziği konserleri icra etti.

 

4 yıl Türkçe Rock sanatçısı Emre Aydın ile sahne paylaştı, konserlerinde ve albüm kayıtlarında keman çaldı, 300'ü aşkın konser verdi.

 

Konserlerinin ve lisans eğitiminin yanında çeşitli eğitim kurumlarında işitme, nota bilgisi, keman ve piyano dersleri de vermiş olan, güzel sanatlar liselerine, konservatuarlara öğrenci yetiştiren Yüksel, lisans eğitimini tamamlamasının ardından Pedagojik Formasyon eğitimi alarak eğitimci yönünü güçlendirdi.

 

Sahne ve stüdyo çalışmalarına devam eden sanatçı, eşi Bedri Kağan Koçak ile birlikte kurdukları "Melis Yüksel Müzik Akademisi'nde özel keman dersleri de vermektedir.


 

bottom of page