top of page

Bedri Kağan Koçak

 

 

 

Piyano eğitimine 4, gitar eğitimine  7 yaşında özel müzik dersleri ile başladı. 1997 Bilkent Üniversitesi MSSF Müzik Hazırlık Okulu'nu birincilik ve tam burs ile kazandı. 2003 yılına kadar devam eden eğitimini bölüm birincisi olarak tamamladı. Ardından daha önce okumadığı halde Lisans 1. sınıfı atlayarak kazandığı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Erdem Sökmen ile çalıştı ve eğitimini branşında en üst notu alarak ve yine birincilik ile tamamlayarak yüksek lisans programına kabul edildi.

 

David Russel, Anielle Desiderio, Carlo Marchione, Jorge Caballero,  Alfonso Moreno, Hubert Kaeppel, Tillman Hoppstock, Marco Socias, Costa Cotsiolis, Cem Duruöz'ün aktif (çalarak) masterclass'larına (seyirciye açık birebir derslerine)  katıldı, performansı ile övgüler aldı.

 

Yurtiçi ve yurtdışında birçok yarışma ve festivalde yer aldı, ödüller kazandı.

 

Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Bujor Hoinic'in üç gitar için yazmış olduğu konçertonun seslendirilişinin, TRT Ankara Radyosu canlı konserinin de yer aldığı 100'den fazla masterclass, konser ve resital verdi, dünya premierleri gerçekleştirdi.

 

Triobio Klasik Gitar üçlüsü ile Türk ve yabancı bestecilerin Triobio'ya ithafen yeni eserler bestelemelerine vesile olarak dünya gitar müziği literatürüne katkı sağladı...

 

Sahne ve stüdyo çalışmalarına devam eden sanatçı, eşi Melis Yüksel Koçak ile birlikte kurdukları "Melis Yüksel Müzik Akademisi'nde Müdürlük ve Eğitmenlik görevini sürdürmektedir.

bottom of page