top of page

Küçük Ritimler

 

Günümüz dünyası her türlü eğitim ve öğretimin (okuma yazma, spor, yabancı dil, sanat dalları vb.) erken yaşlarda başlaması gerçeğini kabul etmiştir.

 

Çocuklar ilk tepkilerini hareket ve seslere verirler. Alkış ve çığlık ilk ses eserleridir. Ritim ve koordinasyon sayesinde yürümeyi başarırlar. Kalp atışlarımızda bile ritmin büyük önemi vardır...

 

Özellikle 3-6 yaş grubu çocuklarına uygun şekilde kurgulanmış eğlenceli, ritim ve müzikli, hareketli, hikayeli ve enerjik bir ilk eğitim programı olan Küçük Ritimler, çocukların yaratıcılığını, içdisiplin ve ritim duygularını geliştirmek içindir. 

 

Müzik Yolcuları ile eş zamanlı ilerleyen Küçük Ritimler,  yalın olarak da katılabilinecek, çocukların müzik dünyalarına hayat verecek bir programdır.

 

Erken Yaş Müzik Eğitimi neden gereklidir?

 

Çocuğunuzda, sosyal yetkinliğin artması, müzik kulağının gelişmesi, insan ve müzik sevgisinin aşılanması, geleceğin dünyasına iyi bireyler kazandırmak için gereklidir.

 

Ayrıca, erken yaşta müzik eğitimine başlamanın, çocuğunuzun zeka gelişmine ve hafızasına olumlu katkılar yaptığı da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 

 

 

 

Çocuğum hangi konularda eğitim görür ?

 

- Dinlemeyi Öğrenme

- Sesleri Anlamlandırma

- Müzik ve Hisler

- Müziğin Temel Kavramları

- Hikayelerle Müzik

- Çalgıları Tanıma

- Notaları Tanıma

- Enstrüman ve Bestecilere Yönelik El İşi Aktiviteleri

- Müzikal Oyunlar

vb başlıklar altından eğitim görürler.

Eğitmenler & ders saatleri hakkında
 

Küçük Ritimler, haftada 1  ders saati olmak üzere, ayda 4 ders saati olarak verilmektedir ve 24 hafta sürmektedir.

 

Gruplar maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. Dersler İlker Çolak (özgeçmiş için isme tıklayınız) eğitmenliğinde yapılmaktadır.

 

 

 

 

bottom of page