top of page

İlker Çolak

 

Müziğe olan ilgisi ailesindeki müzisyenlerden dolayı çocukluk yaşlarında başladı. 2001 yılında amatör olarak katıldığı Gürkey Perküsyon Atölyesi’nden profesyonel bir müzisyen olarak mezun oldu. Aynı yıllarda İstanbul Üniversitesi’nde 1 yıl süreli perküsyon kurslarına katıldı. Kurs eğitimini Latin Amerika, Türk, Afrika ve Klasik Batı Perküsyonları formunda tamamladı.

Eğitimi geliştikçe popüler müzik alanında orkestralarda yer almaya başladı. Bunlardan bazıları;

                  

ENBE orkestrası, Vals, Topkapı Müzik, Marmara orkestrası…

 

Popüler müzik sanatçılarından örnekler ise ;

 

Kutsi, Zeynep Casalini, Göksel, Zeynep Dizdar, Ziynet Sali, Yıldız Tilbe, Suzan Kardeş, Sezen Aksu 2008 Kuruçeşme Arena yaz konserleri…

 

Bunların yanı sıra eşlik ettiği gruplar;

 

Nabız, Vega, Manga…

 

Eğitmen olarak görev yaptığı Gürkey Perküsyon Atölyesi’ne bağlı olarak birçok şirketle perküsyon çalışmaları yapmaktadır.

 

Bu şirketlerden bazıları;

Akbank, Etstur, Protel, Ballantines, Ford, P&G, Barilla, Fiat, Practiker, BP, Isuzu, Tadım, Boshefest, Emsa, Borusan, Koç, Raysigorta, Capitol AVM, Mondi, BKM, Chicco, Otokar, Ağaoğlu, Caretta Caretta organizasyon, Vitra, Turkcell, CRR, Kütahya Porselen, Vodafone, Doğuş Otomotiv, Nescafe, M.A.NGS

 

İlker Çolak profesyonel müzik hayatının yanısıra eğitmenlik yaparak, bilgi ve tecrübesini aktarmaktadır. Eğitmenlik Yaptığı Kurumlardan bazıları:

 

Fevziye Mektepleri Işık Okulları, Cumhuriyet Koleji, Avrupa Koleji, Bahçeşehir Okulları Beylikdüzü..

 

Halen Melis Yüksel  Müzik&Sanat Stüdyosu’nda Küçük Ritimler (3-6 Yaş Ritim Eğitim Programı) ve Beylikdüzü Ritim Kulübü eğitmenliği ve program yöneticiliği yapmaktadır.

bottom of page