Piyano

 

1700'lü yıllarda İtalyan Bartolomeo Cristofori tarafından yapılan piyano günümüze kadar farklı aşamalardan geçerek bugünkü halini almıştır. Tuşlu bir enstrüman olan piyano, tuşlarına basıldığında, sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses çıkarır. Yapım biçimi ile duvar (konsol) ve kuyruklu (salon, konser, grand) adı verilen çeşitleri vardır. Akustik piyanonun maliyetinin yüksek olması nedeniyle günümüzde elektronik piyano veya klavyeler tercih edilebilir.

 

Piyano ders içeriği

 

Piyano eğitim programımıza 4 yaşından itibaren her yaş ve seviyede öğrenciler katılabilmektedir. Piyano derslerini her biri kendi branşında uzman profesyonel eğitim kadromuzla vermekteyiz. Piyano derslerimiz, özel ders olarak haftada 1 gün, 1 saat birebir branş dersi; ve haftada 1 gün, 1 saat grup solfej dersi şeklinde toplam 8 saatlik bir program eşliğinde yapılır. Ders saati isteğe bağlı olarak arttırılabilir.

 

İlk ders, piyano eğitimine yeni başlayan öğrencilere enstrümanı tanıtmayla başlar. Bu derste öğrencilerin piyanoyu her yönüyle tanıması amaçlanır. Derste oturuş, doğru duruş, sağ el ve sol el pozisyonları gibi konular anlatılır. Sonraki derslerimiz, sağ ve sol el egzersizleri, gam çalışmaları, nota, armoni ve solfej çalışmalarıyla eş zamanlı olarak devam eder.

 

Birlikte çalma dersi

 

Öğrencilerimiz, belirli bir seviyeye geldiğinde haftada 1 gün 1 saat özel stüdyomuzda birlikte çalma dersine katılırlar. Bu dersle amaçlanan, öğrencilerimize sosyal ortam içinde bir arada müzik yapma alışkanlığının kazandırılması ve bir müzik topluluğunda çalma heyecanını yaşatmaktır. Öğrencilerimize, yıl içinde düzenlediğimiz etkinliklerde (konser, dinleti vb.) topluluk önünde öğrendiklerini sergileme fırsatı da sunmaktayız.

 

Piyano çalmak ne kadar sürede öğrenilir?

 

Diğer müzik branşlarında olduğu gibi piyano öğrenimi de disiplinli bir çalışma ve özveri gerektirir. Öğrenci derslerine düzenli devam eder ve kendisine verilen çalışma ve egzersizleri zamanında tamamlarsa kısa sürede ne kadar hızlı yol aldığını görecektir. Ancak unutulmamalıdır ki müzik eğitiminin ve öğrenmenin sonu yoktur.

 

Piyano çalmanın faydaları

 

Yapılan bilimsel araştırmalar, müzik eğitimi alan kişilerin beyinlerinin her iki lobunu da aktif olarak kullanabildiklerini göstermiştir.

Piyano çalan bir çocuk yaşıtlarına göre;

Daha çabuk odaklanır: Enstrüman çalan kişiler, yaptıkları işe daha iyi odaklanırlar ve dikkatlerini daha uzun süre verebilirler. Çoğu eğitimci ve ruhbilimciler, kişinin dikkatini bir iş üzerine odaklama becerisinin kişinin hedeflerine ulaşması açısından çok önemli olduğunda hemfikirdir.

Okul başarısı artar: Piyano çalan çocukların okulda Fen, Matematik ve Mühendislikle ilgili konulardaki başarısının arttığı gözlemlenmiştir.

Özgüveni artar: Diğer enstrümanlarda olduğu gibi piyano çalmak kişinin özgüvenini arttırır.

Gelişmiş ve güçlü karakter: Piyano çalmayı öğrenen her çocuk konser piyanisti olmayabilir, ancak sanata bakış açısı gelişir ve donanımlı bir vizyona sahip olur.

Hafızayı kuvvetlendirir: Piyano çalan çocukların hafızaları gelişir ve öğrenilenlerini kolay unutmazlar.

Yetişkinlerde ise piyano çalmak;

Kişinin zihnini boşaltarak stresten uzaklaşmasını sağlar, motivasyonunu arttırır ve yaptığı işe daha iyi ve uzun süre odaklanmasına yardımcı olur.

 

Piyano dersini uygun fiyata nereden ve nasıl alabilirim? Beylikdüzü piyano dersi

Kurs merkezimize Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece ve Beylikdüzü bölgelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Piyano dersi için kurs merkezimiz Beylikdüzü Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesindedir. Size en uygun piyano ders saati ile piyano kurs ücretleri hakkında bilgi almak için bizi aramanız yeterli.

MELİS YÜKSEL music&art studio | MÜZİK | BALE | DANS | STÜDYO | MAĞAZA beylikdüzü keman kursu beylikdüzü gitar kursu beylikdüzü piyano kursu beylikdüzü keman dersi beylikdüzü gitar dersi beylikdüzü piyano dersi beylikdüzü bateri dersi beylikdüzü davul dersi beylikdüzü bateri kursu beylikdüzü  davul kursu beylikdüzü bale dersi beylikdüzü  bale kursu beylikdüzü konservatuara hazırlık kursu beylikdüzü güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu beylikdüzü klarnet dersi beylikdüzü flüt dersi beylikdüzü flüt kursu beylikdüzü şan dersi beylikdüzü şan kursu beylikdüzü bağlama dersi beylikdüzü bağlama kursu beylikdüzü müzik dersi beylikdüzü müzik kursu büyükçekmece keman dersi büyükçekmece gitar dersi büyükçekmece gitar kursu büyükçekmece bateri kursu  avcılar gitar kursu avcılar gitar dersi avcılar özel gitar dersi avcılar bateri kursu avıclar bateri davul dersi esenyurt bağlama kursu esenyurt davul dersi esenyurt bateri kursu esenyurt gitar dersi esenyurt gitar kursu esenyurt keman dersi piyano dersi avcılar keman kursu avcılar keman dersi beylikdüzü stüdyo beylikdüzü kayıt stüdyosu beylikdüzü prova stüdyosu özel gitar dersi özel keman dersi özel klarnet dersi özel bağlama dersi özel piyano dersi özel bateri kursu Melis Yüksel Keman Melis Yüksel Gitar Keman Piyano Klarnet Bağlama Beylikdüzü bale kursu bale dersi dans kursu dans dersi dans dersleri latin dansları salsa flamenko tango arjantin tango beylikdüzü bale dans okulu çocuk müzik eğiğtimi küçük yaş müzik bateri dersi bateri kursu büyükçekmece gitar kursu gitar dersi avcılar bale beylikdüzü bale beylikdüzü dans bale kursu bale dersi bale dans flüt dersi flüt kursu ney dersi ney kursu saz dersi saz kursu koro sanat müziği korosu çok sesli koro konservatuara hazırlık dersi konservatuara hazırlık kursu müzik  dj dersi djlik kursu cubase dersi cubase kursu logic dersi logic kursu şan dersi şan kursu şarkı söyleme dersi şarkı söyleme kursu ses eğitimi ses eğitimi kursu klavye dersi klavye kursu org dersi org kursu  avcılar ücretsiz deneme dersi ücretsiz gitar piyano keman klarnet flüt bale deneme dersi

0542 238 5553 - info@melisyuksel.com

Barış mah. Atatürk Bulvarı Sürmen Center AVM No:68 Beylikdüzü

© 2020 Melis Yüksel Müzik Akademisi