top of page

Flüt

Üflemeli çalgılar arasında en çok tercih edilen enstrüman arasında flüt gelir. Okullarımızda blok flüt öğretimi yapıldığından dolayı karışmaması için yan flüt olarak kullanılmaktadır.

 

Bir müzik aletini en iyi şekilde öğrenebilmek için izlenen üç aşama vardır. İlki bu enstrümanı tanımak, daha sonra kendinize adapte etmek ve bunu geliştirmektir.

Kendinize adapte etmek için vücudunuzun duruşunu ona göre ayarlamanız gerekir. Flüt çalma konusunda en önemli noktalardan biri flütü doğru tutmak ve doğru duruştur. Deneyimli eğitmenlerimiz tarafından verilen flüt kursu derslerinde öncelikli olarak bunları öğrenirsiniz. Nefesin doğru kullanımı da bu dersler esnasında en temelden edinilmesi gereken basamaklar olarak öğrenciye aktarılır. Doğru başlamak, ilerlemeyi kolaylaştırır.

Flüt çalmak, özellikle yan flüt çalmak çok zor diye bilinir. Kolay kolay ses çıkarmak mümkün değildir, eğer doğru nefes eğitimi almadıysanız… Eğitmenlerimizin yönlendirmeleri sayesinde düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde gelişme kaydedebilirsiniz. Temel flüt eğitimi derslerinizi tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken daha çok ve daha çok çalışmaktır.

 

Henüz bir enstrümanınız olmayabilir. Bunu dert etmenize gerek yok, öğretmenlerimiz sizin doğru flütü seçmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Nota öğrenimi ve doğru flüt kullanımı konusunda size en sağlam eğitimi verme amacındayız. Siz kendinizi geliştirmek istediğiniz sürece eğitmenleriniz olarak, sizlerle, her zaman bir üst seviyedeki sınıra ulaşmanız için bilgimizi ve deneyimimizi paylaşmaya hazırız.

Müzik sadece ruhunuzu beslemez, aynı zamanda geliştirir de. Ruhunuzu müzikle doyurun.

 

Flüt dersini uygun fiyata nereden ve nasıl alabilirim? Kurs merkezimize Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece ve Beylikdüzü bölgelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Flüt dersi için kurs merkezimiz Beylikdüzü Metrobüs durağına 10 dakika yürüme mesafesindedir. Size en uygun flüt ders saati ile ders ücreti hakkında bilgi almak için bizi aramanız yeterli.

bottom of page