Şan (Ses eğitimi, Vokal Koçluğu)

Şu zamana kadar konuşurken ses tonunuzun çok güzel olduğunu duymuş olabilirsiniz. Söylediğiniz birkaç şarkıda da sesiniz kulağa hoş geliyor olabilir. Ancak ne zaman biraz daha fazlasını isteseniz sesiniz yetmiyorsa ve kendi sesinizi nasıl idare edeceğinizi bilmiyorsanız bu noktada devreye şan eğitimi giriyor.

Şan dersinin tanımını yapacak olursak; sesinizi doğru teknikleri edinerek, doğru kullanmayı öğrenebileceğiniz bir derstir diyebiliriz. Yanlış bir teknik ile öğrendiğinizde bunu değiştirmeniz çok zor olur, hatta sesinizi hasta edebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka bir uzman tarafından eğitimini almanız gerekir.

Birçok yeteneğini ispatlamış ses sanatçılığı yapan kişiler, kariyerlerinin herhangi bir noktasında vokal koçluğu hizmetinden yararlanabilmektedir. Bunu, oyunculuk yapanların oyuncu koçlarından destek almaları veya sınavlara hazırlanan bir öğrencinin özel ders alması gibi düşünebilirsiniz.

‘Sesim kötü, güzel şarkı nasıl söyleyebilirim?’ düşüncesine sahipseniz bu noktada da şarkı eğitimi ve ses terbiyesi için şan eğitimi almanız gerekmektedir. Sesinizi geliştirmeniz mümkündür. Özellikle ses eğitimi aldıktan sonra sınırlarınızı bilir, genişletir ve kendinize göre şarkıları yorumlayabilir hale gelirsiniz.

Sesinizde nodül varsa veya ses telleriniz ile ilgili bir sağlık sıkıntısı yaşıyorsanız bunların bilincinde olarak bir şan eğitimi almanız gerekir. Bu noktada profesyonel birinin sizi eğitmesi gerektiğinin önemini bir kez daha dile getirmek gerekiyor.

Sadece ses sanatçısı olmak için şan eğitimi alınmaz. Sunum yapmanızı gerektiren bir mesleğiniz var ise ya da tiyatro ile uğraşıyorsanız, sesinizi farklı tonlarda ve daha etkileyici bir şekilde kullanmanız da şan eğitimi le mümkün olacaktır.

Hayallerinize es vermeden, sesinize bir şans verin.

Şan eğitimi, daha doğru bir şekilde şarkı söylemek için gerekli olan teknikleri ve yetenekleri kazandıran bir müzik eğitim türüdür. Beylikdüzü'nde müzik eğitimleri veren Melis Yüksel Müzik Art Studio, şan eğitimi konusunda iddialı müzik eğitim kurumlar arasındadır. Beylikdüzü'nde şan dersi ve birçok müzik branşında eğitim veren Melis Yüksel Müzik Art Studio, donanımlı, kendi alanlarında tecrübeli ve ünlü eğitmenleri ile hobi ya da profesyonel olarak müzikle ilgilenmek isteyen herkese hizmet veriyor.

Şan eğitimi ne demek?

Fransızca şarkı söylemek anlamına gelen 'chante' kelimesinin okunuş şekli olarak Türkçe'ye geçmiştir. Bu bağlamda kişilere doğru şarkı söylemeye dair eğitimlerin verildiği şan dersleri, herhangi bir yaş sınırı olmadan daha güzel şarkı söylemek isteyen herkes için uygundur.

Şarkı söyleme konusunda her şarkıcının ayrı bir tarzı, yorumu olduğu gerçeğinden yola çıkarsak, birebir şan dersi almak çok önemlidir. Ücretsiz şan dersleri ile birebir eğitim alma şansına erişmek çok kolay bir durum değildir. Melis Yüksel Müzik Art Studio'da ayda 8 saat olarak verilen şan dersi ücretleri  için telefonla bilgi alabilirsiniz. Haftada 2 saat olarak verilen şan derslerinin 1 saati birebir branş dersi ve 1 saati grup solfej dersi şeklindedir.

Şan eğitimleri içeriğinde neler var?

Şan derslerinin amacı doğru şarkı söylemeyi öğretmek olsa da şan eğitimlerinin içeriği ilk olarak nefes egzersizleri ile başlar. Doğru bir şekilde nefes almak sesi etkin kullanabilmenin ilk adımıdır. Ses tellerine zarar vermeden alıp verdiğimiz her nefes sayesinde ses tonundan ve tüm genişliklerden faydalanılabilir. Doğru nefes yani doğru diyafram kullanımı, sesin verimli kullanımını, doğru sesleri çıkarmayı beraberinde getirecek, şan eğitimlerinin temelindeki bu eğitimler şarkı söylerken yapılacak hataları minimuma düşürecektir. Nefes ve ses egzersizlerinin ardından vokal eğitimleri ve doğru şarkı seçimleri (repertuar hazırlanması) üzerinde çalışmalar yapılacaktır.

Şan dersi eğitimleri ne kadar sürer?

Şan eğitimlerinde başarılı olabilmek için “ne kadar şan eğitimi almak gerekir” sorusunun yanıtı kişinin isteğine ve çabasına bağlıdır. Melis Yüksel Müzik Art Studio’da haftada 2 saat şeklinde geçen şan eğitimlerinde öğrencilere nasıl olması gerektiği konusunda yol gösterilir ve ders dışında yapılan çalışmalar öğrenme süresini ve başarı oranını artırır. Ancak tüm müzik branşlarında olduğu gibi, şan eğitimlerinde de bir günde çok uzun süreler çalışmak yerine düzenli ve istikrarlı bir şekilde çalışmak çok daha önemlidir.  Örneğin şan derslerinde öğretilen nefes alma tekniklerini her gün düzenli olarak yeterli sürelerde tekrarlamak diyafram kaslarının gelişmesine yardımcı olur. Aynı günde saatlerce nefes egzersizi yapmak diyafram kaslarını ve bedeninizi gereksiz yere yormaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Şan dersini uygun fiyata nereden ve nasıl alabilirim? Kurs merkezimize Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece ve Beylikdüzü bölgelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. şan dersi için kurs merkezimiz Beylikdüzü Metrobüs durağına 10 dakika yürüme mesafesindedir. Size en uygun  şan ders saati ile ders ücreti hakkında bilgi almak için bizi aramanız yeterli.

MELİS YÜKSEL music&art studio | MÜZİK | BALE | DANS | STÜDYO | MAĞAZA beylikdüzü keman kursu beylikdüzü gitar kursu beylikdüzü piyano kursu beylikdüzü keman dersi beylikdüzü gitar dersi beylikdüzü piyano dersi beylikdüzü bateri dersi beylikdüzü davul dersi beylikdüzü bateri kursu beylikdüzü  davul kursu beylikdüzü bale dersi beylikdüzü  bale kursu beylikdüzü konservatuara hazırlık kursu beylikdüzü güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu beylikdüzü klarnet dersi beylikdüzü flüt dersi beylikdüzü flüt kursu beylikdüzü şan dersi beylikdüzü şan kursu beylikdüzü bağlama dersi beylikdüzü bağlama kursu beylikdüzü müzik dersi beylikdüzü müzik kursu büyükçekmece keman dersi büyükçekmece gitar dersi büyükçekmece gitar kursu büyükçekmece bateri kursu  avcılar gitar kursu avcılar gitar dersi avcılar özel gitar dersi avcılar bateri kursu avıclar bateri davul dersi esenyurt bağlama kursu esenyurt davul dersi esenyurt bateri kursu esenyurt gitar dersi esenyurt gitar kursu esenyurt keman dersi piyano dersi avcılar keman kursu avcılar keman dersi beylikdüzü stüdyo beylikdüzü kayıt stüdyosu beylikdüzü prova stüdyosu özel gitar dersi özel keman dersi özel klarnet dersi özel bağlama dersi özel piyano dersi özel bateri kursu Melis Yüksel Keman Melis Yüksel Gitar Keman Piyano Klarnet Bağlama Beylikdüzü bale kursu bale dersi dans kursu dans dersi dans dersleri latin dansları salsa flamenko tango arjantin tango beylikdüzü bale dans okulu çocuk müzik eğiğtimi küçük yaş müzik bateri dersi bateri kursu büyükçekmece gitar kursu gitar dersi avcılar bale beylikdüzü bale beylikdüzü dans bale kursu bale dersi bale dans flüt dersi flüt kursu ney dersi ney kursu saz dersi saz kursu koro sanat müziği korosu çok sesli koro konservatuara hazırlık dersi konservatuara hazırlık kursu müzik  dj dersi djlik kursu cubase dersi cubase kursu logic dersi logic kursu şan dersi şan kursu şarkı söyleme dersi şarkı söyleme kursu ses eğitimi ses eğitimi kursu klavye dersi klavye kursu org dersi org kursu  avcılar ücretsiz deneme dersi ücretsiz gitar piyano keman klarnet flüt bale deneme dersi

0542 238 5553 - info@melisyuksel.com

Barış mah. Atatürk Bulvarı Sürmen Center AVM No:68 Beylikdüzü

© 2020 Melis Yüksel Müzik Akademisi