Gitar

 

Kökeni 16. yüzyıla dayanan ve dünyadaki en popüler müzik aletlerinden biri olan gitar, parmakla veya pena ile çalınabilen perdeli ve telli bir enstrümandır. Gitarın; klasik gitar, flamenko gitar, akustik gitar, 12 telli gitar, elektro gitar, bas gitar ve perdesiz gitar olmak üzere farklı çeşitleri de vardır. Diğer enstrümanlarla karşılaştırıldığında kolay taşınabilirliği ve hemen hemen her türden müzik parçasının icrasında kullanılabilirliği bakımından en çok tercih edilen müzik aletidir.. 

 

Gitar ders içeriği

 

Her yaştan öğrencinin ilgi duyduğu gitar derslerini her biri kendi branşında uzman profesyonel eğitim kadromuzla vermekteyiz. Gitar derslerimizi; klasik gitar dersi, akustik gitar dersi, elektro gitar dersi, bas gitar dersi ve flamenko gitar dersi olmak üzere beş branşta yürütmekteyiz. Gitar derslerimiz,  özel ders olarak haftada 1 gün, 1 saat birebir branş dersi; ve haftada 1 gün, 1 saat grup solfej dersi şeklinde toplam 8 saatlik bir program eşliğinde yapılır. Ders saati isteğe bağlı olarak arttırılabilir.

 

İlk ders, gitar eğitimine yeni başlayan öğrencilere gitar enstrümanını tanıtmayla başlar. Bu derste öğrencilerin gitarı her yönüyle tanıması amaçlanır. Derste ayrıca oturuş, gitarı doğru tutuş, sağ el ve sol el pozisyonları gibi konular anlatılır. Sonraki derslerimiz, sağ ve sol el egzersizleri, arpej çalışmaları, nota, armoni ve solfej çalışmalarıyla eş zamanlı olarak devam eder. Öğrencilerimiz belirli bir seviyeye geldiğinde yıl içinde düzenlediğimiz etkinliklerde (konser, dinleti vb.) topluluk önünde öğrendiklerini sergileyebilmektedir.

 

Birlikte çalma dersi

 

Öğrencilerimiz, belirli bir seviyeye geldiğinde haftada 1 gün 1 saat özel stüdyomuzda birlikte çalma dersine katılırlar. Bu dersle amaçlanan, öğrencilerimize sosyal ortam içinde bir arada müzik yapma alışkanlığının kazandırılması ve bir müzik topluluğunda çalma heyecanını yaşatmaktır. Öğrencilerimize, yıl içinde düzenlediğimiz etkinliklerde (konser, dinleti vb.) topluluk önünde öğrendiklerini sergileme fırsatı da sunmaktayız.

 

Gitar çalmak ne kadar sürede öğrenilir?

 

Diğer müzik branşlarında olduğu gibi gitar öğrenimi de disiplinli bir çalışma ve özveri gerektirir. Öğrenci derslerine düzenli devam eder ve kendisine verilen çalışma ve egzersizleri zamanında tamamlarsa kısa sürede ne kadar hızlı yol aldığını görecektir. Ancak unutulmamalıdır ki müzik eğitiminin ve öğrenmenin sonu yoktur.

 

Gitar çalmanın faydaları

 

Yapılan bilimsel araştırmalar, bir enstrüman çalanların çalmayanlara oranla daha az stres yaşadıklarını göstermektedir. Gitar çalmak, vücudunuzun endorfin hormonu salgılamasını sağladığından stresten uzaklaşmanızı ve mutlu olmanızı sağlıyor. Beynin sol lobu ağırlıklı olarak mantıksal, analitik, objektif ve rasyonel düşünürken, sağ lobu ise; sezgisel, bütünsel ve subjektif düşünür. Ağırlıklı olarak beynimizin bir lobunu diğerine göre daha fazla kullanırız. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde enstruman çalanların, beynin hem sağ hem de sol lobunu çalıştırdıkları gözlemlenmiştir.

 

Gitar (klasik gitar, pop gitar, elektro gitar, bas gitar, akustik gitar, flamenko gitar) dersini uygun fiyata nereden ve nasıl alabilirim? Kurs merkezimize Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece ve Beylikdüzü bölgelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gitar dersi için kurs merkezimiz Beylikdüzü Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesindedir. Size en uygun gitar ders saati ile ders ücreti hakkında bilgi almak için bizi aramanız yeterli.

MELİS YÜKSEL music&art studio | MÜZİK | BALE | DANS | STÜDYO | MAĞAZA beylikdüzü keman kursu beylikdüzü gitar kursu beylikdüzü piyano kursu beylikdüzü keman dersi beylikdüzü gitar dersi beylikdüzü piyano dersi beylikdüzü bateri dersi beylikdüzü davul dersi beylikdüzü bateri kursu beylikdüzü  davul kursu beylikdüzü bale dersi beylikdüzü  bale kursu beylikdüzü konservatuara hazırlık kursu beylikdüzü güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu beylikdüzü klarnet dersi beylikdüzü flüt dersi beylikdüzü flüt kursu beylikdüzü şan dersi beylikdüzü şan kursu beylikdüzü bağlama dersi beylikdüzü bağlama kursu beylikdüzü müzik dersi beylikdüzü müzik kursu büyükçekmece keman dersi büyükçekmece gitar dersi büyükçekmece gitar kursu büyükçekmece bateri kursu  avcılar gitar kursu avcılar gitar dersi avcılar özel gitar dersi avcılar bateri kursu avıclar bateri davul dersi esenyurt bağlama kursu esenyurt davul dersi esenyurt bateri kursu esenyurt gitar dersi esenyurt gitar kursu esenyurt keman dersi piyano dersi avcılar keman kursu avcılar keman dersi beylikdüzü stüdyo beylikdüzü kayıt stüdyosu beylikdüzü prova stüdyosu özel gitar dersi özel keman dersi özel klarnet dersi özel bağlama dersi özel piyano dersi özel bateri kursu Melis Yüksel Keman Melis Yüksel Gitar Keman Piyano Klarnet Bağlama Beylikdüzü bale kursu bale dersi dans kursu dans dersi dans dersleri latin dansları salsa flamenko tango arjantin tango beylikdüzü bale dans okulu çocuk müzik eğiğtimi küçük yaş müzik bateri dersi bateri kursu büyükçekmece gitar kursu gitar dersi avcılar bale beylikdüzü bale beylikdüzü dans bale kursu bale dersi bale dans flüt dersi flüt kursu ney dersi ney kursu saz dersi saz kursu koro sanat müziği korosu çok sesli koro konservatuara hazırlık dersi konservatuara hazırlık kursu müzik  dj dersi djlik kursu cubase dersi cubase kursu logic dersi logic kursu şan dersi şan kursu şarkı söyleme dersi şarkı söyleme kursu ses eğitimi ses eğitimi kursu klavye dersi klavye kursu org dersi org kursu  avcılar ücretsiz deneme dersi ücretsiz gitar piyano keman klarnet flüt bale deneme dersi

0542 238 5553 - info@melisyuksel.com

Barış mah. Atatürk Bulvarı Sürmen Center AVM No:68 Beylikdüzü

© 2020 Melis Yüksel Müzik Akademisi