Bateri (Davul)

 

Vurmalı çalgılar grubunda yer alan bateri diğer adıyla davul 5 veya daha fazla sayıda vurmalı çalgının bir araya gelmesiyle oluşur. Bunlar arasında; “Bas Davul, Tom, Floor Tom, Trampet ve Zil takımı yer alır. 

 

Bateri ders içeriği

 

Müzisyenlerin en çok tercih ettiği enstrümanlardan biri olan bateriye ilgi ülkemizde de her geçen gün artmaktadır. Her biri profesyonel-sanatçı eğitmen kadromuzla sürdürdüğümüz bateri eğitim programına 5 yaşından itibaren her yaş ve seviyede öğrenciler katılabilmektedir.

 

Bateri derslerimiz uzman eğitmenlerimiz eşliğinde özel ders olarak haftada 1 gün, 1 saat birebir branş dersi; ve haftada 1 gün, 1 saat grup solfej dersi şeklinde yapılır. Ders saati isteğe bağlı olarak artırılabilir.

 

Bateri (davul) dersleri, doğru el ve ayak teknikleri için çalışmalar, stick kontrol çalışmaları, el ve ayak kombinasyon ve koordinasyon çalışmaları, stiller ve tarzlar üzerine çalışmalar (rock, caz, blues, pop ve funk…), nota okuma (senkop) ve solo mantığı çalışmaları, eski ve yeni şarkılar üzerine nota ile çalma alıştırmaları ve repertuar çalışmaları şeklinde yapılır.

 

Birlikte çalma dersi

 

Öğrencilerimiz, bateride belirli bir seviyeye geldiğinde haftada 1 gün 1 saat özel stüdyomuzda birlikte çalma dersine katılırlar. Bu dersle amaçlanan, öğrencilerimize sosyal ortam içinde bir arada müzik yapma alışkanlığının kazandırılması ve bir müzik topluluğunda çalma heyecanını yaşatmaktır. Öğrencilerimize, yıl içinde düzenlediğimiz etkinliklerde (konser, dinleti vb.) topluluk önünde öğrendiklerini sergileme fırsatı da sunmaktayız.

 

Bateri çalmak ne kadar sürede öğrenilir?

 

Her enstrümanı olduğu gibi bateri çalmayı da öğrenebilmek için yetenek ve disiplinli bir çalışma gerekir. Öğrenci derslerine düzenli devam eder ve kendisine verilen çalışma ve egzersizleri zamanında tamamlarsa kısa sürede ne kadar yol aldığını görecektir. Ancak unutulmamalıdır ki müzik eğitiminin ve öğrenmenin sonu yoktur.

 

Bateri çalmanın faydaları

 

Yapılan bilimsel araştırmalar, bateri çalanların çalmayanlara oranla daha az stres yaşadıklarını göstermektedir. Bateri çalmak, vücudunuzun endorfin hormonu salgılamasını sağladığından stresten uzaklaşmanızı ve mutlu olmanızı sağlıyor. Beynin sol lobu ağırlıklı olarak mantıksal, analitik, objektif ve rasyonel düşünürken, sağ lobu ise; sezgisel, bütünsel ve subjektif düşünür. Ağırlıklı olarak beynimizin bir lobunu diğerine göre daha fazla kullanırız. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde bateri çalanların, beynin hem sağ hem de sol lobunu çalıştırdıkları gözlemlenmiştir.

 

Bateri (davul) dersini uygun fiyata nereden ve nasıl alabilirim? diye merak ediyorsanız, kurs merkezimize Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece ve Beylikdüzü bölgelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Size en uygun bateri ders saati ile bateri ders ücreti hakkında bilgi almak için bizi aramanız yeterli. Bateri (davul) dersi için kurs merkezimiz Beylikdüzü Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesindedir. 

MELİS YÜKSEL music&art studio | MÜZİK | BALE | DANS | STÜDYO | MAĞAZA beylikdüzü keman kursu beylikdüzü gitar kursu beylikdüzü piyano kursu beylikdüzü keman dersi beylikdüzü gitar dersi beylikdüzü piyano dersi beylikdüzü bateri dersi beylikdüzü davul dersi beylikdüzü bateri kursu beylikdüzü  davul kursu beylikdüzü bale dersi beylikdüzü  bale kursu beylikdüzü konservatuara hazırlık kursu beylikdüzü güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu beylikdüzü klarnet dersi beylikdüzü flüt dersi beylikdüzü flüt kursu beylikdüzü şan dersi beylikdüzü şan kursu beylikdüzü bağlama dersi beylikdüzü bağlama kursu beylikdüzü müzik dersi beylikdüzü müzik kursu büyükçekmece keman dersi büyükçekmece gitar dersi büyükçekmece gitar kursu büyükçekmece bateri kursu  avcılar gitar kursu avcılar gitar dersi avcılar özel gitar dersi avcılar bateri kursu avıclar bateri davul dersi esenyurt bağlama kursu esenyurt davul dersi esenyurt bateri kursu esenyurt gitar dersi esenyurt gitar kursu esenyurt keman dersi piyano dersi avcılar keman kursu avcılar keman dersi beylikdüzü stüdyo beylikdüzü kayıt stüdyosu beylikdüzü prova stüdyosu özel gitar dersi özel keman dersi özel klarnet dersi özel bağlama dersi özel piyano dersi özel bateri kursu Melis Yüksel Keman Melis Yüksel Gitar Keman Piyano Klarnet Bağlama Beylikdüzü bale kursu bale dersi dans kursu dans dersi dans dersleri latin dansları salsa flamenko tango arjantin tango beylikdüzü bale dans okulu çocuk müzik eğiğtimi küçük yaş müzik bateri dersi bateri kursu büyükçekmece gitar kursu gitar dersi avcılar bale beylikdüzü bale beylikdüzü dans bale kursu bale dersi bale dans flüt dersi flüt kursu ney dersi ney kursu saz dersi saz kursu koro sanat müziği korosu çok sesli koro konservatuara hazırlık dersi konservatuara hazırlık kursu müzik  dj dersi djlik kursu cubase dersi cubase kursu logic dersi logic kursu şan dersi şan kursu şarkı söyleme dersi şarkı söyleme kursu ses eğitimi ses eğitimi kursu klavye dersi klavye kursu org dersi org kursu  avcılar ücretsiz deneme dersi ücretsiz gitar piyano keman klarnet flüt bale deneme dersi

0542 238 5553 - info@melisyuksel.com

Barış mah. Atatürk Bulvarı Sürmen Center AVM No:68 Beylikdüzü

© 2020 Melis Yüksel Müzik Akademisi